Dyskusja:Dol Blathanna

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Dol Blathanna

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Dol Blathanna”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Moja propozycja

Hrb unof Dol Blathanna.png

Niniejszym chcę zaprezentować własną wizję herbu, zawierającego stokrotki (nawiązanie do nazwy krainy (Dolina Kwiatów) jak i imienia królowej (Stokrotka z Dolin)); elficki sztylet i strzały oraz inicjały nazwy krainy zapisane Tolkienowskim tengwarem... Zdecydowałem się zastosować tarczę o innym (mam na dzieję, że elfickim) kształcie.

Pozdrawiam serdecznie. Mboro 22:53, lip 25, 2011 (UTC)

O herbach

Jak chcecie robić projekty herbów, to chociaż trzymajcie się zasad heraldyki. Ze wzmianek w książkach wynika, że w świecie Wiedźmina obowiązują podobne reguły heraldyczne, jak w historycznej Europie (przynajmniej wśród ludzi - nie wiadomo, czy elfy używają jakichkolwiek herbów). Róże i inne kwiaty powinny być uproszczone i stylizowane. Zamiast tworzyć koszmarki, znajdźcie jak powinna wyglądać heraldyczna róża, to bardzo popularny motyw.

Dzięki za intencje, ale poprawny herb zrobił już Mboro, a ja sam też się poduczyłem już zasad heraldyki. SMiki55 (dyskusja) 06:07, wrz 20, 2012 (UTC)

Tak sobie czytam Wiedźmina i zauważyłam iż sporo nazw w strarszej mowie pochodzi z irlandzkiego... jak np. blathanna co znaczy kwiaty... Wie ktoś może skąd Sapokowski zna irlandzki? ~Luthien


Dość głupie pytanie. Oczywiście ze słowników :)

Jeśli interesuje Cię temat języków, odsyłam do tego artykułu. Jest on co prawda nie do końca poprawny, więc możesz też skorzystać z tej krótkiej ściągawki:

Niektóre słówka ze Starszej Mowy i podstawy gramatyki według Gry Wyobraźni (kliknij, aby powiększyć)

SMiki55 (dyskusja) 13:16, gru 7, 2012 (UTC)