Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Danusia Stok

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Danusia Stok

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Danusia Stok”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Danusia Stok czy Danuta Stok?[edytuj kod]

mam jedno pytanie: czy Danusia jest imieniem (jak Danusia Jurandówna z Krzyżaków?), 'ksywką' czy zdrobnieniem które się po prostu uplasowało w roli imienia? Bo mnie to nie daje spokoju --Wszemir 17:21, wrz 10, 2011 (UTC)

Opd.[edytuj kod]

Ja jeszcze nigdy nie słyszałem żeby Danusia to było imię, zawsze że to skrót. Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytanie :(

FOLTEST55 18:39, wrz 10, 2011 (UTC)

Odp.[edytuj kod]

Jeżeli w akcie urodzenia Pani Stok ma zapisane Danusia to uzasadnionym jest tytułowanie jej tak. Nie mniej jednak w tak ważnych dokumentach zwykło się podawać pełne imiona, które są skracane przez rodziców, opiekunów, ogólnie bliskich, do których my niewątpliwie nie należymy. Ponad to zapraszam choćby tutaj .

Pozdrawiam zatroskanych

Wilczyca 11:05, wrz 11, 2011 (UTC)

Są rzeczy na niebie i na ziemi...[edytuj kod]

Właśnie to mnie dziwi, nie znalazłam by Danusia występowało "samodzielnie"... w sensie "oficjalnym". Choć nie przeczę, że imię takowe pewnie istnieje - prawdopodobnie jest bardzo rzadkie i powstało na podobnej zasadzie co imię Jacek; które zanim stało się pełnoprawnym imieniem było zdrobnieniem od Jacentego.

Poza tym szukałam pani Stok jako Danuty i... łatwiej ją było znaleźć jako Danusię. --Wszemir 13:00, wrz 11, 2011 (UTC)