Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Dyskusja:Danusia Stok

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Danusia Stok

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Danusia Stok”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Danusia Stok czy Danuta Stok?[edytuj kod]

mam jedno pytanie: czy Danusia jest imieniem (jak Danusia Jurandówna z Krzyżaków?), 'ksywką' czy zdrobnieniem które się po prostu uplasowało w roli imienia? Bo mnie to nie daje spokoju --Wszemir 17:21, wrz 10, 2011 (UTC)

Opd.[edytuj kod]

Ja jeszcze nigdy nie słyszałem żeby Danusia to było imię, zawsze że to skrót. Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytanie :(

FOLTEST55 18:39, wrz 10, 2011 (UTC)

Odp.[edytuj kod]

Jeżeli w akcie urodzenia Pani Stok ma zapisane Danusia to uzasadnionym jest tytułowanie jej tak. Nie mniej jednak w tak ważnych dokumentach zwykło się podawać pełne imiona, które są skracane przez rodziców, opiekunów, ogólnie bliskich, do których my niewątpliwie nie należymy. Ponad to zapraszam choćby tutaj .

Pozdrawiam zatroskanych

Wilczyca 11:05, wrz 11, 2011 (UTC)

Są rzeczy na niebie i na ziemi...[edytuj kod]

Właśnie to mnie dziwi, nie znalazłam by Danusia występowało "samodzielnie"... w sensie "oficjalnym". Choć nie przeczę, że imię takowe pewnie istnieje - prawdopodobnie jest bardzo rzadkie i powstało na podobnej zasadzie co imię Jacek; które zanim stało się pełnoprawnym imieniem było zdrobnieniem od Jacentego.

Poza tym szukałam pani Stok jako Danuty i... łatwiej ją było znaleźć jako Danusię. --Wszemir 13:00, wrz 11, 2011 (UTC)