Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Czarodziejka

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Czarodziejka

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Czarodziejka”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Witajcie! Chciałem się was zapytać o jedną rzecz... Mam taki obrazek co przedstawia 4 kobiety władające nad żywiołami (odnośnik Aurory Henson, Klary Larissy de Winter, Niny Fioravanti i Agnes z Glanville). Jednak to nie są one w 100% i z tąd moje pytanie czy mogę dać ten obrazek do artykułu "Czarodziejka" lub "Cztery żywioły"?

~>Foltest<~ 08:08, maj 1, 2011 (UTC)

Rasa czarodziejek i czarodziejów[edytuj kod]

Czy aby na pewno czarodziejem i czarodziejką mógł zostać każdy? Krasnould, gnom, hobbit? Coś nie wydaje mi się. W książce magami i magiczkami byli ludzie i elfy. Edytować to?

FOLTEST55 08:45, wrz 11, 2011 (UTC)

Nie[edytuj kod]

Bo w książce nie ma także bezpośredniej informacji o tym, że członkowie pozostałych ras nie mogli. Dodam prawdopodobnie.

Pozdrawiam

Wilczyca 11:08, wrz 11, 2011 (UTC)


A ja mam pytanie odnośnie samych elfów. Czy czarodziejki-elfki też mogły/były poddane sterylizacji?

SzogunEathal (dyskusja) 09:52, lut 28, 2013 (UTC)


Nie. A śmiem twierdzić to po tym, co Frindabair powiedziała na spotkaniu Loży, a brzmiało to mniej więcej tak:" Ja? Ja już dawno wiek owulacyjny mam za sobą". Czyli, nie była poddawana sterylizacji, płodna była do pewnego wieku, a później już nie.

FOLTEST55 (dyskusja) 17:22, lut 28, 2013 (UTC)

"Rekwizyty"[edytuj kod]

Cytuję:

"W grze Wiedźmin 2 każda czarodziejka rzuca zaklęcia przy pomocy magicznej laski."

Grałem wczoraj w akt I. Triss Merigold miała różdżkę, ale Sheala już nie, gdy rzucała czar związany z elektrycznością na Kejrana. Przynajmniej niezauważyłem.