Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Czarodziej

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Czarodziej

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Czarodziej”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Chmm...[edytuj kod]

Mam pytanie. Wiem, że czarodziejami mogą być ludzie i elfy, ale czy mogą też to być krasnoludy, niziołki i gnomy? SMiki55 19:07, sie 4, 2011 (UTC)

Odp.[edytuj kod]

Nad tym samym się zastanawiałem. Ale chyba nie. Hobbitki są odporne na większość czarów więc raczej nie. Magia została podarowana ludziom.

FOLTEST55 19:10, sie 4, 2011 (UTC)

Informacje[edytuj kod]

Mam pewnien pomysł. Info o magach znajduje się na Czarodzieja, Czarodziej i w kategorii "Czarodzieje i czarodziejki" może by to jakos połączyć? Macie jakiś pomysł?

FOLTEST55 18:44, wrz 11, 2011 (UTC)

Folteście55l![edytuj kod]

Cóż to miała być za reklama w haśle czarodziej i czarodziejka? Rozbawiłeś mnie. Szkoda, że nie napisałeś jeszcze polecam :-)

Jeżeli chcesz zasugerować czytelnikowi inne powiązane z tematem hasło, skorzystaj z szablonu Zobacz także, który umieszcza się na dole strony.

Ponad to wydaje mi się, że na wiedźmińskiej wiki powinien istnieć albo artykuł czarodzieje i czarodziejki albo dwa artykuły: osobny dla czarodziejów i osobny dla czarodziejek. Trzy, czy więcej to już nadto. Maślane masło. Szkoda, że nie ma jeszcze artykułów wiedźmin, wiedźmini, elf, elfka, elfowie etc. Paranoja... Skoro już rozróźniamy ich w osobnych artykułach ze względu na płeć, w każdym z nich czytelnik powinien mieć wszystko pod ręką.

Pozdrawiam

Wilczyca 20:25, wrz 11, 2011 (UTC)

Nazewnictwo[edytuj kod]

Skąd takie info o tym, że czarownik to osoba specjalizująca się w rzucaniu klątw? Tak samo z wiedźmą w artykule o czarodziejce?

Adriannn (dyskusja) 15:07, maj 2, 2013 (UTC)


O wiedźmie wypowiada się Abigail w W1 oraz Aneżka w W2, reszta została "pożyczona" z Wikipedii.

FOLTEST55 (dyskusja) 16:00, maj 2, 2013 (UTC)

Ale fantasy rządzi się własnymi prawami, a nie "z Wikipedii". Pisarz może wszystko, a wytworzony przez niego świat, mimo pewnych podobieństw w nazewnictwie, może być zupełnie innych niż nasz. 

Adriannn (dyskusja) 16:45, maj 2, 2013 (UTC)