Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Dyskusja:Biedna Pierdolona Piechota

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Biedna Pierdolona Piechota

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Biedna Pierdolona Piechota”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Autor nie nie specjalnie dokładnie czytał chyba sagę. W be-pe-pe służyli wszyscy, którzy nie nadawali sie do jednostek liniowych głównie z powodu braku doświadczenia w posługiwaniu sie bronią czy wojskowego wyszkolenia ( ale nie tylko, byli tam też przecież zawodowi żołnierze). Nie mniej większość żołnierzy be-pe-pe pochodziła z nizin społecznych, byli to głównie ludzie z zaciągu dokonywanego na wsi, ale też ochotnicy jak Jarre- intelektualisci, nie majacy wcześniej z wojskiem zawodowym nic wspólnego. Zauważmy, że trafił tam również Melfi, który za intelektualistę uważany być raczej nie może. Co do siana i słomy, to wynikało to raczej z faktu, że wiekszość z przydzielonych do be-pe-pe ( tych z zciągu na wsiach) po prostu nie wiedziała która strona jast prawa, a która lewa, łatwiej wiec było im sie połapać gdy mieli zrobić krok tą nogą przy której mieli pęk słomy czy siana. Takie jest moje zdanie.

Zgadzam się, tylko... dlaczego nie poprawisz po prostu artykułu?

Widać, woli krytykować niż sam coś zrobić.