Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Gamepedia was upgraded to MediaWiki version 1.31 on Wednesday November 14th. To learn more about the upgrade and its effects click here.

Dymitr

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Tw2 journal Dmitri.png

Dymitr - najbardziej poszukiwany po Scoia'tael bandyta z Flotsam. Choć straż go poszukuje to nie może go złapać, ponieważ ma list żelazny od Loredo, więc straże z Flotsam ścigają go tylko w przenośni. Jest przywódcą bandytów i każdy zbir musi się z nim liczyć. Jest powiązany z Vencelem Puggiem (zadanie "Zapach kadzideł"), z Ludwigiem Merse'm oraz z samym Bernardem Loredo. Dymitr robi za Loredo brudną robotę, jak np. zabicie szpicla z Wyzimy, mordowanie nieludzi z faktorii, czy prowadzenie nielegalnej bimbrowni. Zabił trollicę. W zemście trolla (ukochanego owej trollicy) ginie od wiedźmińskiego miecza (zadanie "Kłopoty z Trollem"). Bądź też jeśli wiedźmin zabije trolla, nie spotka Dymitra.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W listach skierowanych do Wyzimy Ludwig Murse piszę że Dmitri został stracony za swe zbrodnie;

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Porównanie Dymitra do zangwebarskiej hieny byłoby krzywdzące dla biednego zwierzęcia. W przeciwieństwie do niej ów obwieś żerował nie tylko na padlinie, ale i na krzywdzie ludzkiej, a także nieludzkiej. W taki oto sposób gromadził krwawy grosz.
Samo wspomnienie Dymitra w tej historii zbytnio go nobilituje, tedy poprzestańmy na tym, że wiedźmin życia go pozbawił i o sukinsynu zamilczmy.

Galeria[edytuj | edytuj kod]