Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Duch karciarza

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ducha karciarz

Duch karciarza jest upiorem człowieka, mającego obsesję na grze w kości. Nie pozwolił, żeby tak "nieznaczna" rzecz jak śmierć rozdzieliła go z jego pasją. Prawdopodobnie jest autorem Pamiętnika kolekcjonera kości. Można go znaleźć na pozostałościach ruin obok Wioski Odmęty w Akcie Czwartym.

Jeśli w Trzecim Akcie Geralt decyduje, że to Triss zajmie się Alvinem, w Czwartym Akcie jest on zobowiązany do ratowania Alvina poprzez walkę z Duchem karciarza lub pokonanie go w kościanego pokera. Jeśli wybierze drugą opcję, może pozwolić mu żyć i zachować go jako przeciwnika do gry w pokera albo odesłać go do świata zmarłych.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Notatki[edytuj | edytuj kod]

  • Podczas zadania Alvin, opcja uratowania Alvina od Ducha karciarza przez grę pokera jest dostępna tylko wtedy, gdy zadanie Kościany poker: szuler nie jest jeszcze zakończone. Jeśli Geralt pokonał już trzech przeciwników-szulerów, zostaje tylko opcja walki.
  • Zabicie Ducha karciarza przynosi Geraltowi 200 oreny oraz PD.
  • Jeśli Geralt odda Alvina Triss w Akcie Trzecim, Duch nie będzie się pojawiał nad swoim szkieletem do momentu, gdy Alvin dostanie od Geralta amulet.