Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Drakenborg

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Drakenborg - straszliwy fort redański, w czasie wojny zmieniony w obóz internowanych. Skazańców z fortu Drakenborg zwano "Wesołkami". Mimo że każdego ranka część z nich wyprowadzano na egzekucję, śpiewali wesołe piosenki a w wspólnej celi panowała radosna atmosfera. Ich piosenka to ,,Wisielec tańczący na stryczku". Przed egzekucją podaje się więźniom wino, ktore nazywa się ,,Wytrawny Dijkstra".

W grze Wiedźmin 2 do fortu dostarczani są tylko nieludzie. Drakenborg określany jest jako specjalne miejsce dla nich. Barka więzięnna we Flotsam miała popłynąć do Drakenborgu zaraz po schwytaniu Iorwetha.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Drakenborg, redański fort zamieniony na obóz internowania elfów i innych wywrotowych elementów, miał ponure tradycje, wytworzone w ciągu trzech lat funkcjonowania. Jedną z takich tradycji było wieszanie o świcie. Drugą było wcześniejsze gromadzenie skazanych na śmierć w dużej, wspólnej celi, skąd o brzasku wyprowadzano pod szubienicę.


Chrzest ognia, str. 205

W Drakenborgu egzekucji nigdy nie wykonywane publicznie. Sprawiedliwa kara, nie sadystyczna zemsta.


Chrzest ognia, str. 207

- To prawda. Ale jeśli mogę ci radzić, pofolguj nieco. Wiesz, o czym mówię. Szafoty i izby tortur w całym kraju, okrucieństwa popełniane na elfach... I ten straszny. fort, Drakenborg. Wiem, że robisz to z patriotyzmu. Ale budujesz sobie złą legendę. Jesteś w niej wilkołakiem, chłepcącym niewinną krew.


Wieża Jaskółki, str.