Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Donimir z Troy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Donimir z Troy
BaW Donimir z Troy.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Narodowość
Redania
Profesja
Rycerz

Donimir z Troy - redański rycerz, uczestnik wielu bitew, w tym obu pod Sodden. Jego senior władał kasztelem Łysoróg, do którego zapraszał Jaskra po jego występie pod Bleobherisem.

Wiedźmin 3: Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Donimir jest jednym z uczestników turnieju w Toussaint. Występuje w czerwonych barwach.

Herb[edytuj | edytuj kod]

"Trzy kroczące lwy na czerwono czarnym tle"

Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!
(według słów Sheldona Skaggsa)

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3: Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- W samej rzeczy! – zakrzyknął jeden z obecnych na polanie rycerzy, chudy jak tyka drągal w czerwono-czarnym wamsie, ozdobionym trzema kroczącymi lwami. – (…) na honor, mości Jaskier, jeśli kiedyś będziecie w pobliżu Łysorogu, kasztelu mego seniora, wstąpcie, nie wahajcie się ani chwili.

Krew elfów

- Ja, Donimir z Troy - krzyknął chudy rycerz z trzema lwami na wamsie - byłem w obu bitwach o Sodden, alem was tam nie widział, panie krasnoludzie!

(...) - Bacz, co mówisz, brodaczu! - poczerwieniał Donimir z Troy, podciągając obciążony mieczem pas rycerski. - I do kogo!

Krew elfów

- Nieprawda to - powiedział Donimir z Troy. - Nie masz na pomniku jej imienia. Moje to strony, nie jeden raz na Wzgórzu byłem i wykute na pomniku napisy czytałem. Trzy czarodziejki tam poległy. Triss Merigold, Lytta Neyd, którą zwano Koral... Hmm... Imię trzeciej wymskło mi się z pamięci...

Heraldyka[edytuj | edytuj kod]