Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Donar an Hindar

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Donar an Hindar
Tw3 journal donar.png
Donar an Hindar
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Szary
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Jarl
Narodowość
Skellige
Przynależność
Rada Jarlów
Klan Heymaey
Pochodzenie
Hindarsfjall

Donar an Hindar - jarl Hindarsfjall i jednocześnie najstarszy skelligijski jarl. Jest w ciągłym konflikcie z Lugosem Szalonym. Jego wnukiem jest jeden z pretendentów do korony Skellige - Otrygg.

Po rozwiązaniu sprawy rzezi w Kaer Trolde oczyszcza imię rodu an Craite.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Niewielu jarlów na Skellige cieszyło się takim szacunkiem i autorytetem jak stary Donar an Hindar. Mimo podeszłego wieku, wciąż sprawował funkcję przywódcy swego klanu, reprezentując go na wszystkich oficjalnych zgromadzeniach. Jedyną osobą, która potrafiła wyprowadzić z równowagi starego wojownika był Lugos Szalony, z którego rodem dzielił go jakiś dawny zatarg.

Siedziba rodu Hindar mieściła się, podobnie jak świątynia Freyji, na Hindarsfjall. Donar, jak przystało na sąsiada bogini, słynął z mądrych, wyważonych opinii oraz pobożności. Jego szacunek do religii nie rozciągał się jednak na bogów kontynentu, których bogate chramy zwykł za młodu łupić.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]