Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Donar an Hindar

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Donar an Hindar
Tw3 journal donar.png
Donar an Hindar
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Szary
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Jarl
Narodowość
Skellige
Przynależność
Rada Jarlów
Klan Heymaey
Pochodzenie
Hindarsfjall

Donar an Hindar - jarl Hindarsfjall i jednocześnie najstarszy skelligijski jarl. Jest w ciągłym konflikcie z Lugosem Szalonym. Jego wnukiem jest jeden z pretendentów do korony Skellige - Otrygg.

Po rozwiązaniu sprawy rzezi w Kaer Trolde oczyszcza imię rodu an Craite.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Niewielu jarlów na Skellige cieszyło się takim szacunkiem i autorytetem jak stary Donar an Hindar. Mimo podeszłego wieku, wciąż sprawował funkcję przywódcy swego klanu, reprezentując go na wszystkich oficjalnych zgromadzeniach. Jedyną osobą, która potrafiła wyprowadzić z równowagi starego wojownika był Lugos Szalony, z którego rodem dzielił go jakiś dawny zatarg.

Siedziba rodu Hindar mieściła się, podobnie jak świątynia Freyji, na Hindarsfjall. Donar, jak przystało na sąsiada bogini, słynął z mądrych, wyważonych opinii oraz pobożności. Jego szacunek do religii nie rozciągał się jednak na bogów kontynentu, których bogate chramy zwykł za młodu łupić.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]