Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Damien de la Tour

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Damien de la Tour
Tw3 journal damien.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Kapitan
Narodowość
Toussaint
Przynależność
Błędni Rycerze
Profesja
Dowódca Gwardii Książęcej
Żołnierz
Gwardzista
Pochodzenie
Beauclair

Damien de la Tour - dowódca gwardii pałacowej na dworze księżnej Anny Henrietty w Beauclair.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Jest wysokim, masywnie zbudowanym człowiekiem noszącym rycerski strój. Damien jest łysy, ma charakterystyczne długie wąsy oraz małą bródkę. Pod każdym względem wspiera Henriettę, a jego próby sprzeciwienia się rozkazom dla jej dobra szybko są ucinane. Sprawia to, że można go nawet uznać za omotanego jej postacią, a wręcz zaślepionego. Bardzo negatywnie podchodzi do Geralta, sądząc, że wiedźmin tylko pogłębi kłopoty w Toussaint. Stara się udowodnić swoją wyższość, z czasem jednak przekonuje się do metod Białego Wilka i obdarza go zaufaniem.

Jest doświadczonym, wprawionym w boju żołnierzem, sprawnym w walce mieczem, jak i kuszą.

Wiedźmin 3: Krew i wino[edytuj | edytuj kod]

Jest absolutnie i bezwarunkowo oddany swojej księżnej, darzy ją ogromną estymą i szacunkiem. Sprawia wrażenie stereotypowego żołnierza, zachowuje się więc jak nieufny, twardogłowy służbista. Podczas serii morderstw w stolicy prowadzi śledztwo na temat Bestii z Beauclair. Z niechęcią odnosi się do zaproszonego przez Jaśnie Oświeconą Geralta z Rivii, który ma przejąć stery nad dochodzeniem. Widząc jednak zaangażowanie oraz efekty prac wiedźmina zmienia wobec niego nastawienie na bardziej przyjazne. Wraz ze swymi ludźmi pomaga Geraltowi w dokonaniu szturmu na kasztel Dun Tynne, gdzie znajduje wygnana z dawna siostra księżnej, a tym samym szantażystka oraz dawna miłość Dettlaffa - Syanna. W trakcie ataku wampirów na Beauclair oddział kapitana zostaje zdziesiątkowany, a sam Damien doznaje kolejnej, paskudnej blizny na prawej części twarzy. W wypadku śmierci księżnej czuwa przez bardzo długi czas przy jej grobie. Nie może wybaczyć także Geraltowi tego, że to właśnie on sprowadził Syannę na dwór książęcy i pogrąża się na długie lata w żałobie po Annie Henriettcie.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jedną z osób spotkanych przez Geralta na beauclairskim dworze był kapitan Damien de la Tour, dowódca gwardii pałacowej. Był absolutnie i bezwarunkowo (żeby nie powiedzieć bezmyślnie) oddany swojej służbie, a w księżną wpatrzony był niczym w obrazek. Jeżeli chcecie znać moje zdanie, najpewniej się w niej podkochiwał.

Sprawiał też wrażenie typowego żołnierza, czyli był twardogłowym służbistą, który, widząc Geralta, od razu postanowił pokazać mu, kto ma większe imponderabilia. Wiedźmin, odnosząc się do tego z beznamiętną wyższością, wyzwanie oczywiście przyjął i tym samym zyskał sobie kolejnego wroga.
Po tym, jak ramię w ramię z wiedźminem zaznał smaku krwi, przekonał się, że Biały Wilk to jednak porządny chłop, który przyjechał do Beauclair z pomocą. I można powiedzieć, że nawet podali sobie ręce. Prawie. A przynajmniej chcieli.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i Inne Informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Głosu Damienowi użyczył Przemysław Glapiński .