Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Damien de la Tour

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Damien de la Tour
Tw3 journal damien.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Kapitan
Narodowość
Toussaint
Przynależność
Błędni Rycerze
Profesja
Dowódca Gwardii Książęcej
Żołnierz (profesja)
Gwardzista (profesja)
Pochodzenie
Beauclair

Damien de la Tour - dowódca gwardii pałacowej na dworze księżnej Anny Henrietty w Beauclair.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Jest wysokim, masywnie zbudowanym człowiekiem noszącym rycerski strój. Damien jest łysy, ma charakterystyczne długie wąsy oraz małą bródkę. Pod każdym względem wspiera Henriettę, a jego próby sprzeciwienia się rozkazom dla jej dobra szybko są ucinane. Sprawia to, że można go nawet uznać za omotanego jej postacią, a wręcz zaślepionego. Bardzo negatywnie podchodzi do Geralta, sądząc, że wiedźmin tylko pogłębi kłopoty w Toussaint. Stara się udowodnić swoją wyższość, z czasem jednak przekonuje się do metod Białego Wilka i obdarza go zaufaniem.

Jest doświadczonym, wprawionym w boju żołnierzem, sprawnym w walce mieczem, jak i kuszą.

Wiedźmin 3: Krew i wino[edytuj | edytuj kod]

Jest absolutnie i bezwarunkowo oddany swojej księżnej, darzy ją ogromną estymą i szacunkiem. Sprawia wrażenie stereotypowego żołnierza, zachowuje się więc jak nieufny, twardogłowy służbista. Podczas serii morderstw w stolicy prowadzi śledztwo na temat Bestii z Beauclair. Z niechęcią odnosi się do zaproszonego przez Jaśnie Oświeconą Geralta z Rivii, który ma przejąć stery nad dochodzeniem. Widząc jednak zaangażowanie oraz efekty prac wiedźmina zmienia wobec niego nastawienie na bardziej przyjazne. Wraz ze swymi ludźmi pomaga Geraltowi w dokonaniu szturmu na kasztel Dun Tynne, gdzie znajduje wygnana z dawna siostra księżnej, a tym samym szantażystka oraz dawna miłość Dettlaffa - Syanna. W trakcie ataku wampirów na Beauclair oddział kapitana zostaje zdziesiątkowany, a sam Damien doznaje kolejnej, paskudnej blizny na prawej części twarzy. W wypadku śmierci księżnej czuwa przez bardzo długi czas przy jej grobie. Nie może wybaczyć także Geraltowi tego, że to właśnie on sprowadził Syannę na dwór książęcy i pogrąża się na długie lata w żałobie po Annie Henriettcie.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jedną z osób spotkanych przez Geralta na beauclairskim dworze był kapitan Damien de la Tour, dowódca gwardii pałacowej. Był absolutnie i bezwarunkowo (żeby nie powiedzieć bezmyślnie) oddany swojej służbie, a w księżną wpatrzony był niczym w obrazek. Jeżeli chcecie znać moje zdanie, najpewniej się w niej podkochiwał.

Sprawiał też wrażenie typowego żołnierza, czyli był twardogłowym służbistą, który, widząc Geralta, od razu postanowił pokazać mu, kto ma większe imponderabilia. Wiedźmin, odnosząc się do tego z beznamiętną wyższością, wyzwanie oczywiście przyjął i tym samym zyskał sobie kolejnego wroga.
Po tym, jak ramię w ramię z wiedźminem zaznał smaku krwi, przekonał się, że Biały Wilk to jednak porządny chłop, który przyjechał do Beauclair z pomocą. I można powiedzieć, że nawet podali sobie ręce. Prawie. A przynajmniej chcieli.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i Inne Informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Głosu Damienowi użyczył Przemysław Glapiński .