Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Dambor Czarny

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Dambor Czarny – syn Radowida I Wielkiego, król Redanii, mąż Marii Pulcherii, ojciec Vestibora Pysznego.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Przejął rządy po śmierci swojego ojca - Radowida I Wielkiego. Uznawany był za zdolnego kontynuatora polityki swojego poprzednika. Twierdzi się, że ucywilizował swój kraj[1].

Poślubił Marię Pulcherię. Był to pierwszy i jedyny sojusz dynastyczny Redanii z Temerią[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Władcy Redanii historyczny herb Redanii

aktualny herb Redanii

SambukAbrad Stary DąbRadowid I WielkiDambor CzarnyVestibor PysznyRadowid II ŻeglarzRadowid III ŚmiałyVizimir I StaryVridank ElfRadowid IV ŁysyHeribert KłótnikVizimir II SprawiedliwyRadowid V Srogi
Królowe
Maria Pulcheria z TemeriiCaitlyn z KaedwenCirra z CintryViviana z LyriiCerroFiametta z CidarisDiana de Saint-VilliersHedwig z MalleoreAdda Biała
Inni członkowie dynastii redańskiej
FalkaRiannonDalimiraMillegarda z Redanii