Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Daleko od domu

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
"Daleko od domu"
Places Vodyanoi altar.png
Szczegóły
Akt(y)
2
Lokacje
Bagna
Zleca
Yaren Bolt
Nagrody
400 oreny + 2000 PD
Powiązane zadania
żaden
ID
q2003_wayhome

Fazy[edytuj | edytuj kod]

Potwory[edytuj | edytuj kod]

Drwale popadli w kłopoty - potwory odcięły ich od zaopatrzenia. Yaren obiecał mi zapłatę, jeśli uporam się z tym zagrożeniem. Muszę zabić potwory przy drodze oraz załatwić sprawę vodyanoi. Czas ma duże znaczenie, więc może powinienem udać się do Vaski - ona ma chyba dobry kontakt z ryboludźmi. Muszę zabić potwory przy drodze oraz załatwić sprawę vodyanoi. Mógłbym udać się w tej sprawie do Vaski.

Bloedzuigery[edytuj | edytuj kod]

Grupa bloedzuigerów zlikwidowana. Bagna stały się lepszym miejscem. Zabiłem kilka bloedzuigerów. Muszę zabić wszystkie potwory, zagrażające drwalom. (100 XP)

Echinopsy[edytuj | edytuj kod]

If Glinianki was not completed:Echinopsy ukatrupione, raczej nikt nie będzie za nimi tęsknił. Zabiłem kilka echinopsów. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. (100 XP) lub
If Glinianki was already completed: Echinopsy ukatrupione, raczej nikt nie będzie za nimi tęsknił. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. Może Vaska pomoże mi w sprawie vodyanoi. (100 XP)

Utopce[edytuj | edytuj kod]

Utopce pożegnały się z naszym światem - tym razem na dobre. Zabiłem kilka utopców. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. (100 XP + 200 XP when all monsters are dead)

Topór Yarena lub Paskudni ryboludzie[edytuj | edytuj kod]

Side with Vaska:

Topór Yarena[edytuj | edytuj kod]

Vaska, starsza ceglarzy, namówiła mnie na próbę pokojowego kontaktu z vodyanoi. Poinstruowała mnie, jak przekazywać wiadomości wodnej rasie. Aby dać coś do zrozumienia, powinienem pozostawić jakiś przedmiot na ołtarzu, pomiędzy dołami z gliną. W nocy zjawi się vodian, który również odpowie przedmiotem. Pozostawienie na ołtarzu topora Yarena będzie oznaczało chęć złożenia broni i zawarcia pokoju. Muszę namówić Yarena, żeby złożył swój topór w ofierze. lub

Kill the vodyanoi:

Paskudni ryboludzie[edytuj | edytuj kod]

Powiedziałem Vasce, że mam zamiar zabić kapłana ryboludzi i w ten sposób rozwiązać problem. Kapłana znajdę nocą przy ołtarzu stojącym w pobliżu dołów z gliną. Zamierzam zabić kapłana ryboludzi przy ołtarzu.

Ofiara + Zadanie wykonane lub Vodyanoi zabity[edytuj | edytuj kod]

Sided with Vaska:

Ofiara[edytuj | edytuj kod]

Namówiłem Yarena na bezkrwawe rozwiązanie. Dał mi swój topór, abym przekazał go vodyanoi na znak pokoju. Muszę zanieść broń na ołtarz. O północy pojawia się tam jeden z ryboludzi - jeśli ofiara mu się spodoba, zostawi coś w zamian. Muszę złożyć topór w ofierze na ołtarzu vodianoi.

Zadanie wykonane[edytuj | edytuj kod]

Zostawiłem topór na ołtarzu, a w zamian dostałem amulet symbolizujący pokój. Muszę iść do Yarena, aby mu o tym powiedzieć. Muszę poinformować Yarena o powodzeniu mojej misji. (1000 XP) lub

Killed the vodyan:

Vodyanoi zabity[edytuj | edytuj kod]

Zabiłem vodyanoi, którego tak obawiali się drwale. Muszę sprawić, aby droga do przystani stała się bezpieczna.(500 XP)

Zapłata + Zapłata lub Porażka[edytuj | edytuj kod]

Timely return:

Zapłata[edytuj | edytuj kod]

Zrobiłem już wszystko, czego chciał ode mnie Yaren. Powinienem zgłosić się do niego po zapłatę. Powinienem zgłosić się po zapłatę do Yarena Bolta.

Zapłata[edytuj | edytuj kod]

If Geralt gave Yaren the Beggartick: Yaren jest zadowolony z moich usług. Zapłacił mi zgodnie z umową. Yaren zapłacił mi zgodnie z umową. (400 oreny + 1000 XP) lub
If Geralt kept the Beggartick: Yaren jest zadowolony z moich usług. Zapłacił mi zgodnie z umową. Yaren zapłacił mi zgodnie z umową. (100 oreny + 1000 XP)

lub

Tardy return:

Porażka[edytuj | edytuj kod]

Za długo zwlekałem. Yaren Bolt niezbyt się ucieszył. Jak się okazało, w międzyczasie potwory zabiły kilku drwali, a reszta uciekła. Nici z zapłaty. Nie udało mi się wykonać misji. (500 XP + Lesson: don't go wandering around doing other stuff when you are supposed to be at the Ołtarz Vodianoi)