Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Dagon

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dagon
Bestiary Dagon full.png
Szczegóły
Występowanie
jezioro w pobliżu wioski Odmęty
Odporności
Dagon jest bogiem, więc nie można go zabić.
Podatności
istota czerpie siłę z wiary swoich wyznawców, co może być jedyną słabością Dagona
Taktyka
"gdy Dagon wyjdzie na ląd, wraz z nim kroczyć będzie zniszczenie"
Składniki alchemiczne
Śluz Dagona

Dagon – "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."

W głębinach, gdzie nie dociera światło słońca, drzemią potęgi starsze niż ludzkość. Bogowie i demony śpią w podwodnych miastach, czekając na swój czas, albowiem powiedziane jest, że kiedy nadejdzie godzina, przebudzą się i przyniosą światu zagładę. Jedna z tych istot nosi imię Dagon. Czai się na dnie jeziora i odbiera cześć od vodyanoi oraz żyjących na lądzie szaleńców, nawiedzanych przez koszmarne sny. Dagon jest uosobieniem siły i furii, a gdy wychodzi na ląd, staje się wcielonym zniszczeniem. Zakazane księgi, na przykład „Hymny szaleństwa i rozpaczy", podają sposoby na jego przywołanie, albowiem Dagona można wezwać tylko w miejscu, które zostało mu poświęcone.

Ciekawostki:

Dagon to główny bóg czczony przez północno-zachodnie ludy semickie. Prawdopodobnie opiekował się on rolnictwem i zbożem.