Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Dżinn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dżinn

Tw3 journal djinn locked.png

Tw3 journal djinn.png

Szczegóły
Rodzaj
Istoty magiczne
Boss
Tak
Podatności
Olej przeciw istotom magicznym
Bomba dwimerytowa
Składniki
Mutagen z żywiołaka ziemi
Esencja żywiołu
Pomniejszy Glif Quen
Nasycone odłamki
Szpon potwora
Sproszkowana tkanka potwora
Oko potwora
Piąta esencja

D'jinni lub Dżin - Duch Powietrza, zwany także geniuszem. Może osiągać wielkość stogu siana. Są odpowiedzialne za trąby powietrzne, huragany itp. Jednego z nich wyłowił z rzeki Jaskier, schowanego w butelce. W dalszym ciągu zniszczył znaczną część pobliskiego miasta (Rinde).

Dane z książek Sapkowskiego:[edytuj | edytuj kod]

Wracając do geniuszy, są ich cztery rodzaje, tak jak cztery są Płaszczyzny. Istnieją d'jinni, istoty powietrzne, maridy, związane z żywiołem wody, ifrity, które są geniuszami Ognia, i d'ao, geniusze Ziemi...


Ostatnie życzenie, str. 256

Z dzbanka, który podczas szamotaniny upadł na piasek, buchnął czerwony, świetlisty dym.

(...)

Dym zatętnił, skupił się w nieregularną kulę wiszącą na wysokości głowy poety. Kula przybrała kształt karykaturalnej, beznosej głowy z wielkimi ślepiami i czymś w rodzaju dzioba. Głowa miała około sążnia średnicy.


Ostatnie życzenie, str. 224

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Zadanie[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Z dzbanka buchnął czerwony, świetlisty dym. Dym zatętnił, skupił się w nieregularną kulę wiszącą na wysokości głowy poety...
– „Pierwsze pragnienie, opowieść ze wszech miar niezwykła”

D’jinni lub dżinn to potężny duch powietrza, skondensowana Moc żywiołów obdarzona świadomością i charakterem – zazwyczaj wyjątkowo podłym. Zgodnie z tym, co mówią legendy, dżinny potrafią spełniać najbardziej nawet wyszukane życzenia, czynią to jednak bardzo niechętnie.

Wyjątkowo potężni czarodzieje potrafią spętać te istoty. Czarodziej może wówczas korzystać z ich energii, przeobrażając ją w zaklęcia bez konieczności nużącego czerpania Mocy z tradycyjnych źródeł. Niewielu jednak się to udaje, gdyż sile dżinnów dorównuje jedynie determinacja, z jaką próbują uniknąć takiego losu. Aby dżinna uwięzić i nagiąć do swej woli, trzeba go wpierw osłabić – a to nie należy do łatwych zadań.

Walka z dżinnem jest bowiem niezwykle trudna. Potrafi on ciskać zaklęciami ze sprawnością, którą zawstydza nawet wybitnych ludzkich czarodziejów. Co więcej, manipulując żywiołem powietrza, potrafi sprowadzić potężne burze, huragany i sztormy. Jako istota magiczna jest wrażliwy na srebro – zaś broń stalowa nie czyni mu żadnej krzywdy.