Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Czyraki jak leczyć: studyum naukowe. Z przyżeganiem

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Czyraki jak leczyć: studyum naukowe. Z przyżeganiem
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Marcus T.K. Hodgson's shop
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This is a scholarly study. Including cauterization. It is one of the books with a red cover that Geralt must look through inside Hodgson's shop.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Czyrak, jaki jest, każdy widzi. Prócz tego, że kala lica, jest on widomą oznaką i siedliskiem choroby. Jeśli kto słabuje na płuca, serce, albo gaba go insza franca, łacno może się pozbyć utrapienia, rżnąc i przyżegając czyraka.

Do rżnięcia zasiąść trza z nożem ostrym, który pierwej trza dać psu do wylizania, albowiem psi język cudownie zasklepia rany, czego dowodzi porzekadło „goi się, jak na psie”. Rżnąć trza śmiało, jakoby się gomułkę sera rżnęło. A potem przyżegać trza sztabą rozpaloną w ogniu. Na krzyki zważać nie lza. Ropę, posokę i insze humory zebrać trza do miski i wylać do dołu, a dół zasypać, coby choróbsko nie wróciło.