Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Czarny Kot i Czarny Pies

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Czarny Kot i Czarny Pies
Tw3 journal black cat and dog.png
Module
|- Informacje
Płeć
Kobieta (kot)
Mężczyzna (pies)
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Żółty
Pochodzenie
Inny wymiar

Czarny Kot i Czarny Pies - dwa demony zaklęte w ciała zwierząt przez Olgierda von Everec, miały za zadanie dotrzymywać towarzystwa Iris po kres jej istnienia. Kiedy kres nie nastąpił, zostali razem z Klucznikiem w dawnym domu Evereców.

Autorem ich zesłania jest Olgierd, który sądził, że w ten sposób wypełni pustkę, jaka powstała podczas jego przedłużających się nieobecności oraz szczególnie wtedy, gdy opuścił rodzinną rezydencję na zawsze. W ten sposób odpowiadał na prośbę żony, która kiedyś chciała mieć zarówno psa, jak i kota. Sprowadzony do opieki nad domem Klucznik miał za zadanie dostarczać im pożywienia, chociaż tak naprawdę żaden z demonów go nie potrzebował.

Geralt spotyka Psa i Kota tuż po tym, jak udaje mu się zwyciężyć budzącego grozę Klucznika. Oba demony pomagają wiedźminowi dotrzeć do Iris, jak też służą mu poradą podczas pobytu Białego Wilka w Namalowanym Świecie, gdzie istnieją na tych samych prawach, co w rzeczywistości. Okazuje się, że ich zadanie nie wypełniło się wraz ze śmiercią Iris. Rozpaczliwie poszukują kogoś, kto zakończy istnienie zjawy ich dawnej właścicielki, co pomoże zerwać kontrakt i pozwoli im porzucić ciała zwierząt. W ten sposób powróciłyby do swojego świata.

W zależności od wyboru gracza, możemy pozostawić je w dotychczasowej niewoli lub odebrać różę od pani von Everec, dzięki czemu Pies i Kot znów będą wolni. Jeśli nie zdecydujemy się pozostawić w rękach Iris ostatniego prezentu od Olgierda, to Czarny Pies i Czarny Kot zdradzą nam, że podczas starcia z Gaunterem o'Dimem powinniśmy poszukać odbicia, którego nie sposób strzaskać.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

W poszukiwaniu fioletowej róży Geralt dotarł do posiadłości von Evereców. Opuszczony dwór stał się domem dziwnych i strasznych istot, a pośród nich dwójki stworzeń, które przybrały formę Czarnego Kota i Czarnego Psa. Istoty te nie zdradziły Geraltowi swoich imion i były najprawdopodobniej demonami. Z pewnością przybyły z innego świata i zostały uwięzione w ciałach zwierząt. Czarny Kot i Czarny Pies nazywali Iris von Everec swoją panią, ale chcieli odzyskać odebraną im za sprawą magii wolność i postanowili pomagać Geraltowi, wierząc, że on pomoże im, choć wiedźmin nie miał pojęcia, w jaki sposób mógłby ich wyzwolić.
Później, gdy Geralt poznał wspomnienia Iris von Everec, dowiedział się, że Kot i Pies zostali sprowadzeni przez Olgierda i mieli dotrzymywać towarzystwa jego żonie, aż po kres jej istnienia. Doprawdy, tylko człowiek o sercu z kamienia mógłby wpaść na taki pomysł. Oba stworzenia były lojalne wobec Iris nawet po jej śmierci, gdy stała się duchem, ale nigdy nie kochały jej i nie współczuły swojej pani, bowiem to nie leżało w ich naturze.
Jeśli Geralt zabierze róże od Iris:
Ostatecznie Czarny Kot i Czarny Pies zdobyli to, czego pragnęli, gdy Iris von Everec oddała Geraltowi fioletową różę, godząc się tym samym na unicestwienie samej siebie. Kres ich pani stał się początkiem ich wolności.
Jeśli Geralt nie zabierze róży od Iris:
Ostatecznie Czarny Kot i Czarny Pies nie zdobyli upragnionej wolności. Geralt nie zgodził się na unicestwienie Iris von Everec, a póki ona istniała, póty oni skazani byli na służbę u niej, taka bowiem była natura paktu zawartego ze stworzeniami przez Olgierda von Everec. Czy nadal dotrzymują swojej pani towarzystwa w świecie ze snu? Tego nie wiem.