Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Czarcie koło

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Czarcie koło - formacja roślinna o nie do końca nam znanych właściwościach. Tworzą ją niewielkie grzyby o czerwonawym kolorze kapeluszy tworzące regularne koło. Wzmianka o czarcim kole pojawia się w opowiadniu Ziarno prawdy. Na podstawie reakcji konia Geralta - Płotki, możemy stwierdzić, iż czarcie koło wytwarza pewnego rodzaju aurę (być może magiczną). Konie, jak powszechnie wiadomo, mają w sobie niezwykłą wrażliwość nie tylko na obecność niektórych potworów, ale także być może wyczuwają swojego rodzaju złą energię.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Około południa, gdy poił Płotkę u żródełka, klacz zarżała przenikliwie, cofnęła się, szczerząc żółte zęby i gryząc munsztuk. Geralt odruchowo uspokoił ją Znakiem i wówczas dostrzegł regularny krąg uformowany przez wystające z mchu czapeczki czerwonawych grzybków. - Prawdziwa histeryczka robi się z ciebie, Płotka - powiedział. - To przecież zwyczajne czarcie koło. Po co te sceny?
Ostatnie życzenie, str. 65