Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Czarcie koło

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Czarcie koło - formacja roślinna o nie do końca nam znanych właściwościach. Tworzą ją niewielkie grzyby o czerwonawym kolorze kapeluszy tworzące regularne koło. Wzmianka o czarcim kole pojawia się w opowiadniu Ziarno prawdy. Na podstawie reakcji konia Geralta - Płotki, możemy stwierdzić, iż czarcie koło wytwarza pewnego rodzaju aurę (być może magiczną). Konie, jak powszechnie wiadomo, mają w sobie niezwykłą wrażliwość nie tylko na obecność niektórych potworów, ale także być może wyczuwają swojego rodzaju złą energię.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Około południa, gdy poił Płotkę u żródełka, klacz zarżała przenikliwie, cofnęła się, szczerząc żółte zęby i gryząc munsztuk. Geralt odruchowo uspokoił ją Znakiem i wówczas dostrzegł regularny krąg uformowany przez wystające z mchu czapeczki czerwonawych grzybków. - Prawdziwa histeryczka robi się z ciebie, Płotka - powiedział. - To przecież zwyczajne czarcie koło. Po co te sceny?
Ostatnie życzenie, str. 65