Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Cule mailteini

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Cule mailteinizerrikańkie dziewczęta po piętnastym roku życia[1].

Opis[edytuj | edytuj kod]

Cule około piętnastego roku życia muszą podjąć ostateczną decyzję z czym zwiążą swoją przyszłość. Zaczynają odbywać praktyki, po których są angażowani do poważnych robót[1].

Drobny wyjątek stanowią te dziewczęta, które kształciły się w walce lub magii. Pierwsze, by stać się wojowniczkami w pełni, muszą kontynuować naukę, podążając jedną z trzech dróg, na końcu których czekają je kariery trenerek, strażniczek granic albo Faithel. Już jako uczennice, przyszłe wojowniczki otrzymują pierwsze odznaczenie – jeden gruby pas tatuażu od kącika oczu aż po uszy[1].

Także adeptki magii muszą uczyć się dalej, aby stać się smoczymi kapłankami[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]