Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Cudzoziemskie krainy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Cudzoziemskie krainy
Books Generic other.png
Cudzoziemskie krainy
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
60 oreny
Sprzedaż
12 oreny
ID
it_scroll_214

Książka opisuje wybrane krainy świata, między innymi Cesarstwo Nilfgaardu, Zerrikanię i Redanię.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Cudzoziemskie krainy
by Marco Knopf
"Cesarstwo Nilfgaardu jest przeogromne. Niegdyś ograniczało się do jednego królestwa, które z czasem podbiło i zasymilowało okoliczne ludy. Dzisiaj o wszystkich południowcach mówi sie Nilfgaardczycy. Ale dla tych, którzy zdołali jednak zachować tożsamość narodową, takie miano może byc krzywdzące.
Cesarz-tyran rządzi Nilfgaardem, nie znosi sprzeciwu, nie zna litości. Nazywaja go Białym Płomieniem Tańczącym na Kurhanach Wrogów. Jego znakiem (i znakiem całego Cesarstwa) jest srebrne słonce na czarnym polu. Warto nadmienić, że wasalem imperatora jest władczyni Doliny Kwiatów, jedynego państwa elfów."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Miejsca:

Lokacje[edytuj | edytuj kod]