Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Col Serrai

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Col Serrai - kotlina pełna gorących źródeł i jaskiń, uzdrowisko znajdujące się w Brokilonie. Tam do zdrowia powracał wiedźmin Geralt z Rivii, ranny w potyczce z czarodziejem Vilgefortzem, mającej miejsce na wyspie Thanedd.

Przełożoną uzdrowiska jest driada imieniem Aglaïs.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Zaraz po przyjeździe poinformowano ją, że Aglaïs pilnie oczekuje jej w Col Serrai. Milva zdziwiła się trochę. Aglaïs była przełożoną brokilońskich uzdrowicielek, a głęboka, pełna gorących źródeł i jaskiń kotlina Col Serrai była miejscem uzdrowień. Usłuchała jednak wezwania, będąc przekonana, że chodziło jakiegoś leczonego elfa, pragnącego za jej pośrednictwem skontaktować się ze swym komandem. A gdy zobaczyła rannego wiedźmina i dowiedziała się, w czym rzecz, wpadła w istny szał. Wybiegła z groty z rozwianym, włosem i całą złość wyładowała na Aglaïs.


Chrzest ognia, str. 7-8