Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Cmentarz na bagnach

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Cmentarz na Bagnach

Cmentarz na bagnach – Kiedy dwór królewski zamieszkiwał w Starym Dworzyszczu, bagna wokół niego były regularnie osuszane i oczyszczane z potworów. Sporą część mokradeł zajmował stary cmentarz pamiętający jeszcze czasy elfów. W chwili obecnej główna nekropolia Wyzimy znajduje się w obrębie murów miejskich, a cmentarz na bagnach zamienił się w niebezpieczne, wilgotne uroczysko. Wejścia do wielu krypt zalała mulista woda, a pośród śmierdzących oparów można natknąć się na różne nieprzyjemne stworzenia. Mimo to uchodźcy ze Starej Wyzimy znaleźli schronienie w niewielkich jaskiniach, którymi usiane są moczary.

Na wzgórzu, gdzie zachowały się jeszcze resztki starożytnych nagrobków, stoi zniszczona, nadgryziona zębem czasu kaplica, w której niegdyś odprawiano żałobne nabożeństwa. W jej podziemiach znajduje się rozległa krypta. Chowano tam członków rodziny królewskiej.