Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Civril

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Civril - półelf, Najemny bandyta i morderca. Bardzo porywczy i nienawidzący rasistów. Brał udział w masakrze w Tridam, a jako członek bandy Renfri w zasadzce na czarodzieja Stregobora. Zginął z ręki wiedźmina Geralta w Blaviken.

Civril w komiksie

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- To jakiś albinos - zachichotał szczupły ciemnowłosy mężczyzna siedzący obok Nohorna. Delikatne rysy, wielkie czarne oczy i szpiczasto zakończone uszy nieomylnie zdradzały półkrwi elfa.


Ostatnie życzenie, str. 95

- Ten ze szramą na gębie to Nohorn, dawniej przyboczny Abergarda, z tak zwanej wolnej kompanii angreńskiej. Słyszałeś o wolnej kompanii? Jasne, kto nie słyszał. Ten byk, którego wołają Piętnastka, również. Nawet jeśli nie, to nie myślę, by jego przezwisko wzięło się od piętnastu dobrych uczynków, jakie w życiu zrobił. Ten czarniawy półelf to Civril, zbój i zawodowy morderca. Podobno miał coś wspólnego z masakrą w Tridam.


Ostatnie życzenie, str. 109

Dane z komiksów[edytuj | edytuj kod]

- Co się gapisz?! Moje uszy ci się nie podobają?!
- Co wy panie?... A!...
- Dlaczego?
- Brzydzę się rasistami, tfu!


Mniejsze zło (komiks), str. 3

Dane z pozostałych źródeł[edytuj | edytuj kod]

Grzegorz Emanuel jako Civril

W filmie i w serialu w rolę Civrila wcielił się Grzegorz Emanuel.