Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Cena neutralności

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Cena neutralności - Dodatkowa przygoda do gry komputerowej Wiedźmin wydana 10 kwietnia 2008 wraz patchem 1.3.

W przeciwieństwie do głównej kampanii gry, Cena neutralności nie zawiera dubbingu, lecz w Edycji Rozszerzonej była już zdubbingowana. Choć sama fabuła jest nowa, miejsca, w których się dzieje miały pierwotnie znaleźć się w głównej grze, ale zostały wycięte z wersji ostatecznej.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Fabuła dodatku jest swojego rodzaju parafrazą opowiadania A. Sapkowskiego - "Mniejsze zło". Akcja przygody rozgrywa się na wiele lat przed fabułą znaną z książek (rok 1232). Rolę maga Stregobora pełni czarodziejka Sabrina Glevissig, zamiast księżniczki Renfri autorzy stworzyli postać Deidre Ademeyn. Dodatek ów wyjaśnia m.in. przyczynę pojawienia się blizny na twarzy Eskela (oczywiście, wymyślony przez twórców gry, nie przez Sapkowskiego).

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Wspomniane[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]


Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.