Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Carduin

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Carduin
W3 SS Carduin.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Narodowość
Kovir
Przynależność
Rada Czarodziejów
Profesja
Czarodziej

Carduin z Lan Exeter - czarodziej, członek Rady Czarodziejów. Służył królowi Koviru, Esteradowi Thyssenowi.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Podczas Przewrotu na Thanedd uciekł do Loxii, po czym przeteleportował się do Koviru, starając się zachować neutralność.

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]

Podczas obrad w Loc Muinne, pełni rolę przedstawiciela czarodziejów oraz odnosi się do powstania Kapituły i Rady.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

W Wiedźminie 3: Dziki Gon jeśli Kapituła została powołana możemy go spotkać w Oxenfurcie obok statku HMS Oxenfurt-Tretogor pomagającego Radowidowi znaleźć Filippę Eilhart. Twierdzi, że pomagając Radowidowi jako członek Kapituły ograniczy liczbę ofiar polowań na czarownice. Według niego dziś trzeba mieć odwagę, żeby być tchórzem. Nie wiadomo czy potem pozostał na służbie u Radowida.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Zwróć raczej uwagę na tych trzech, którzy idą z tyłu, to są członkowie Rady. Fercart z Cidaris, Radcliffe z Oxenfurtu i Carduin z Lan Exeter.


Czas pogardy, str. 116

Co tu się dzieje, Carduin? Kto go postrzelił?
(...)
- Mówże składniej, Carduin!
- Nie będę tracił czasu na gadanie! Uciekam do Loxii, stamtąd natychmiast teleportuję się do Koviru.


Czas pogardy, str. 173

- Dziękujemy - skinęła głową Sheala de Tancarville. - Jeżeli panie pozwolą, ja rozpocznę. Pierwsze moje pytanie, droga Filippo, brzmi: dlaczego ja? Dlaczego mnie ta przywołano? Wielokrotnie odmawiałam wysuwania mej kandydatury do Kapituły, złożyłam rezygnację z fotela w Sądzie. Po pierwsze, pochłania mnie moja praca. Po drugie, uważałam i nadal uważam, że są w Kovirze, Poviss i Hengfors inni, godniejsi tych zaszczytów. Zapytuję dlaczego zaproszono tu mnie, a nie Carduina? Nie Istredda z Aedd Gynvael, Tugduala lub Zangenisa?
- Bo to mężczyźni - odrzekła Filippa. - Organizacja, o której mówiłam, ma zaś składać się wyłącznie z kobiet. Pani Assire?


Chrzest ognia, str. 41

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]