Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

CD Projekt

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

CD Projekt sp. z o.o. (CDP) – polski wydawca gier komputerowych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w maju 1994 przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Od początku swojej działalności zajmowało się dystrybucją na polskim rynku oprogramowania na płytach CD-ROM. Posiada oddziały w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Jest dystrybutorem firm: CDV, JoWooD, Konami, Microsoft, NCsoft, Sega, THQ, Ubi Soft, Blizzard czy Vivendi Games. Od 1994 roku do dnia dzisiejszego CD Projekt zlokalizował przeszło 200 gier.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2002 roku firma uruchomiła nową jednostkę - CD Projekt RED, zajmującą się tworzeniem gier komputerowych na PC. Pierwszą ich grą jest Wiedźmin, oparty na scenariuszu powstałym na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. W marcu 2005 zespół CD Projekt RED składał się z 31 osób.