Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

CD Projekt

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

CD Projekt sp. z o.o. (CDP) – polski wydawca gier komputerowych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w maju 1994 przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Od początku swojej działalności zajmowało się dystrybucją na polskim rynku oprogramowania na płytach CD-ROM. Posiada oddziały w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Jest dystrybutorem firm: CDV, JoWooD, Konami, Microsoft, NCsoft, Sega, THQ, Ubi Soft, Blizzard czy Vivendi Games. Od 1994 roku do dnia dzisiejszego CD Projekt zlokalizował przeszło 200 gier.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2002 roku firma uruchomiła nową jednostkę - CD Projekt RED, zajmującą się tworzeniem gier komputerowych na PC. Pierwszą ich grą jest Wiedźmin, oparty na scenariuszu powstałym na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. W marcu 2005 zespół CD Projekt RED składał się z 31 osób.