Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Bura Chorągiew

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Sztandar Burej Chorągwi

Bura Chorągiew - Pułk patrolujący okolice Ban Gleán. Lekka jazda należąca do wojska króla Henselta, łatwo ją poznać po ubiorze - jej członkowie ubrani byli w płaszcze i bobrze kołpaki. Pułk ekspedycyjny, to właśnie ona opanowała 'Górne Aedirn' i brała udział w Bitwie pod Brenną.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Większość wojowników Burej Chorągwi zginęła w bitwie pod Vergen. Przeżyła tylko drużyna Zyvika, która potem walczyła po raz drugi o Vergen.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Lekka jazda z Ban Gleán - ocenił po chwili. - Tak zwana Bura Chorągiew, poznaję po płaszczach i bobrzych kołpakach. Proszę zachować spokój. Czujność również. Płaszcze i bobrze kołpaki dość łatwo zmieniają właścicieli.


Krew elfów, str. 138

- Wojsko króla Henselta, mości ciekawski! Pyta dziesiętnik Zyvik, a nie zwykł on pytań powtarzać! Odpowiadać tedy, a żywo! Ktoście są?


Krew elfów, str. 139

Idą ku nam, ku Kaedwen. Tedy rozkaz dla Burej Chorągwi jest taki: przejść rubież i iść forsowanie na południe, prosto ku Dolinie Kwiatów.


Czas pogardy, str. 222