Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Brisingamen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Brisingamen - ogromny, około stupięćdziesięcio karatowy brylant, element naszyjnika zdobiącego szyję posągu Modron Freyji, Wielkiej Matki. Posąg znajduje się na Skellige, w świątyni bogini na wyspie Hindarsfjall.

Yennefer potrzebowała go do skonstruowania telekomunikacyjnego megaskopu, dzięki któremu mogła skontaktować się z osobami, które posiadały pewne ważne informacje dotyczące Ciri. Bez tych wiadomości czarodziejka nie mogła opracować planu ratowania dziewczyny z domniemanych łap czarodzieja Vilgefortza.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

(...) Weszli do środka, do wnętrza rozświetlanego słupami światła bijącymi z wysoko umieszczonych witraży.Jeden z takich słupów oświetlał ołtarz. - Do stu morskich diabłów - mruknął Crach an Craite. - Zapomniałem, jaki on jest wielki, ten Brisingamen. Nie byłem tu od dziecka... Za to można by chyba kupić wszystkie stocznie z Cidaris. Razem z pracownikami i roczną produkcją. Jarl przesadzał. Ale nie bardzo. (...) Nad złożonymi na piersi dłońmi bogini widoczny był brylant, element złotego naszyjnika. Brylant był lekko błękitny w zabarwieniu. Najczystszej wody. Duży. Na oko jakieś sto pięćdziesiąt karatów.
Wieża Jaskółki, str. 135