Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Bracia Grossbart

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Bracia Grossbart – trzej rozbójnicy ukrywający się na terenie Skellige. Za gwałty, mordy, podpalenia i okradanie grobów wyznaczono za nich nagrodę. Jednym z zainteresowanych łowców głów był Django Frett, którego Geraltspotkał we wsi Blandare. Mężczyzna zapytał czy wiedźmin natrafił podczas swoich podróży na braci Grossbart, a gdy ten zaprzeczył Frett odszedł. Przestępcy ukrywali się w jaskini na południu Ard Skellig, gdzie zginęli zabici przez Django i wiedźmina.

Noszą charakterystyczne żółte czapki.

Postaci braci oraz związane z nimi zadanie "Smutna historia braci Grossbart" jest nawiązaniem do książki Jesse'ego Bullington'a pt. "The Sad Tale of The Brothers Grossbart". Rozbójnicy z gry noszą imiona Hegel, Manfred oraz Jesse, czyli imiona bohaterów książki oraz autora. Gwałcą, podpalają i kradną, czyli robią to, co ich książkowe pierwowzory.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • "Grossbart" (or rather Großbart) means in German "big beard".