Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Biruta Icarti

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Biruta Anna Marquette Icarti - blondwłosa czarodziejka z Rissbergu. Jedna z osiemnastu mistrzów. Elokwentna i mająca manię wyższości magiczka. Lojalna wobec swoich pobratymców. Podczas zamieszania i procesu Sorela, stała po jego stronie. Wysłała nawet oficjalny list do Kapituły, gdzie sugerowała łaskawy wymiar kary dla młodego czarodzieja. Na jej zlecenie Sorel wykonał medalion, którym posłużono się, by zabić Belohuna. Po śmierci Ortolana i interwencji Kapituły została obarczona odpowiedzialnością za wydarzenia na Rissbergu i zmuszona do jego opuszczenia. Poświęca się pedagogice w Aretuzie.