Bestia z Beauclair

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Bestia z Beauclair

Tw3 journal dettlaff vampire locked.png

Tw3 journal dettlaff vampire.png

Szczegóły
Rodzaj
Bestie
Boss
Tak
Występowanie
Toussaint
Podatności
Olej przeciw wampirom
Eliksiry Czarna Krew
Znak Quen

Zadania

Bestiariusz

Świadkowie ataków potwora zawsze mają kłopot z opisaniem danego monstrum. Potwory są szybkie, często atakują w nocy, zaś sami świadkowie są wówczas przerażeni i z reguły zajęci ucieczką. Zazwyczaj wiedźmin nie wie, z jakim stworzeniem będzie miał do czynienia, dopóki nie znajdzie jego śladów i samemu tego nie ustali. Nie inaczej było z Bestią, która nękała Beauclair. Geralt wiedział, że w mieście giną ludzie, że potwór jest nieuchwytny i diabelnie sprytny – wszystko poza tym było wytworem fantazji, karmionej strachem wywołanym przez groźnego drapieżcę.
Ostatecznie okazało się, że Bestia jest wampirem wyższym, a więc jednym z najgorszych przeciwników, z jakimi może mieć do czynienia wiedźmin.

Wampiry wyższe są nadludzko silne i szybkie, potrafią stawać się niewidzialne, a na dodatek każdy z nich dysponuje swoimi indywidualnymi zdolnościami, które wykształcił przez setki lat egzystencji.

Gdy Geralt zorientował się, z czym będzie miał do czynienia, zaklął szpetnie i pomyślał, że plotki na temat Bestii wcale nie były przesadzone.