Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Beann'shie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Beann'shie - (Banshee) to duch kobiety, który wigilię Saovine płaczem i zawodzeniem przepowiada czyjś zgon i ostrzega przed nim. Ten, kto usłyszy jej lament, niech lepiej przygotuje się na rychłą śmierć. Jako taka, Beann'shie, nie jest szkodliwym duchem. Jednak spotkanie z nią uważa się za najgorszy omen. Jej wygląd opisuje się różnie, aczkolwiek najczęściej jest przedstawiana jako blada, zalana łzami kobieta o długich, srebrnoszarych włosach, odziana w szaro-zielone szaty. Jej oczy natomiast płoną ognistą czerwienią.

Elfi upiór. Zwiastunka śmierci. Ukazała się Vysogocie przed wyjazdem Ciri.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Wówczas zaskowyczała straszna beann'shie, zwiastunka czyjejś rychłej i gwałtownej śmierci, a przez czarne niebo pocwałował Dziki Gon - orszak płomiennookich upiorów na kościotrupach koni, szumiący strzępami płaszczy i sztandarów.


Wieża Jaskółki, str.

Beann'shie skowyczy i krzyczy, a kto jej krzyk posłyszy, temu niezawodnie rychły zgon pisany.


Wieża Jaskółki, str.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Beann'shie
Tw3 journal banshee.png
Szczegóły
Rodzaj
Upiory
Odmiany
Upiór z amfiteatru
Występowanie
Ruiny świątyni bogini Danamebi
Amfiteatr Seidhe Llygad
Ruiny Tesham Mutna
Podatności
Olej przeciw upiorom
Składniki
Esencja upiora
Pył śmierci
Nasycony pył
Księżycowe drobiny

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Beann'shie skowyczy i krzyczy, a kto jej krzyk posłyszy, temu niezawodnie rychły zgon pisany.
– dziad proszalny z Dun Dâre
Starzy ludzie powiadają, że beann'shie to duch kobiety, która z powodu ciężkich przeżyć i spraw niezałatwionych za życia, jest zawieszona pomiędzy życiem i śmiercią. Jej płacz i zawodzenie uważa się za zły omen zwiastujący rychłą i nieuniknioną śmierć, choć podobno sama z siebie nie atakuje żyjących. Najczęściej pojawia się w postaci bladej, zalanej łzami kobiety o wysuszonej twarzy i pomarszczonym, trupim ciele.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]