Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Ban Gleann

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Ban Gleán)
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ban Gleán – lub też Ban Gleann, fort w Kaedwen, w którym stacjonuje Bura Chorągiew. Na mapie do gry Wiedźmin Ban Gleann nazywa się „Ban Glean”.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Lekka jazda z Ban Gleán - ocenił po chwili. - Tak zwana Bura Chorągiew, poznaję po płaszczach i bobrzych kołpakach. Proszę zachować spokój. Czujność również. Płaszcze i bobrze kołpaki dość łatwo zmieniają właścicieli.


Krew elfów, str.

- Już po wszystkim. Dzięki wojsku z Ban Gleán, które przyszło nam z pomocą.


Krew elfów, str.

Przebudził się Daniel Etcheverry, hrabia Garramone, w oblężonej twierdzy Maribor. Zyvik, dziesiętnik Burej Chorągwi, w forcie Ban Gleann. Kupiec Dominik Bombastus Houveoaghel w miasteczku Ciaremont. I wielu, wielu innych.


Wieża Jaskółki, str.