Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Babcia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Babcia
Tw3 journal anna.png
Babcia
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Biały
Kolor oczu
Zielony

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

W czasie wojny często spotyka się ludzi skrzywdzonych przez okrutny los. Mieszkająca na bagnach Velen kobieta, zwana Babcią, nie była pod tym względem wyjątkiem, choć trudno powiedzieć, co doprowadziło nieszczęsną kobietę do takiego stanu.

Niemniej gromadą wojennych sierot opiekowała się z miłością i pełnym oddaniem..
Płonące żywym ogniem znamiona na dłoniach kobiety okazały się znakiem jej służby i podległości wobec wiedźm. Nie wiadomo było jednak, jak staruszka znalazła się w ich mocy.
Gdy wiedźmin zobaczył znamiona na dłoniach kobiety, szybko skojarzył fakty. Choć ostatnie wydarzenia zmieniły ją niemal nie do poznania, babcia okazała się poszukiwaną przez niego Anną Stenger, żoną Krwawego Barona.
Pierwsze próby rozmowy z Babcią spełzły na niczym. Nieufność przełamały jednak prośby ubożątka Janka.

Dopiero wówczas Babcia zgodziła się pomóc Geraltowi w rozmowie z tajemniczymi Paniami Lasu.

Zadania[edytuj | edytuj kod]