Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Błędny ognik

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Błędny ognik - niewiele wiadomo na temat natury błędnych ogników. Wiadomo, że ukazują się jako świecące punkty, tańczące nocą nad bagnami i trzęsawiskami. Geralt spotkał błędne ogniki na Zwilgłym Uroczysku.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Koszmarna kawalkada zakręca, mknie wprost na nią. Kopyta widmowych koni kotłują poświatę błędnych ogni­ków wiszących nad bagnami. Na czele kawalkady galopu­je Król Gonu.


Czas pogardy, str.

W mroku rozjarzyło się nagle zielone światełko, z po­czątku mdłe i niewyraźne, ale jaśniejące szybko. Po pier­wszym zabłysły następne, w wielu miejscach, poruszając się i tańcząc jak świetliki lub błędne ogniki na bagnie.


Czas pogardy, str.

Roboty Wiedźmin nie miał żadnej, bo choć Zwilgłe Uroczysko było zwilgłe tak, że wyobrazić sobie trudno coś bardziej zwilgłego, monstrów żadnych nie napotkaliśmy. Ot, trochę wyły po nocach upiory, zawodziły leśne płaczki i błędne ogniki tańczyły na trzęsawiskach. Nic sensacyjnego.


Wieża Jaskółki, str.