Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Aubry (strona ujednoznaczniająca)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Aubry - siedemnastoletni, najmłodszy syn Anzelma Aubry'ego, rycerz temerski, kornet, fligeladiutant konetabla Jana Natalisa. Dosiadał rączej klaczy o imieniu Chiquita. Brał udział w bitwie pod Brenną w trakcie II Wojny Północnej.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Bitwa pod Brenną[edytuj | edytuj kod]

Gdy królewskim wojskom groziło rozerwanie szyku, Natalis pchnął korneta na prawe skrzydło do kondotiera Adama Pangratta oraz krasnoluda Barclaya Elsa z rozkazem, by cofnęli się nad Złoty Staw i wsparli centrum wojsk. Aubry z pomocą oddziału Julii Abatemarco zdołał przebić się do otoczonego ze wszech stron czworoboku mahakamskiego hufu. Pułkownik Els po otrzymaniu rozkazu zarządził przemarsz walczącego oddziału, w trakcie którego cały czas odpierał ataki wroga oraz pchał przed sobą elitarną dywizję "Ard Feainn". Najeżdżającą na krasnoludy nilfgaardzką jazdę kontratakowali zaś kondotierzy pod dowództwem Julii Abatemarco. Do jednej z takich szarż włączył się kornet Aubry, w trakcie potyczki dostał czymś w głowę, a następnie został stratowany przez konie.