Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Aubry (kornet)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
herb młodego Aubry

Aubry - siedemnastoletni, najmłodszy syn Anzelma Aubry, kornet temerski. Brał udział w wojnie przeciwko Nilfgaardowi. W bitwie pod Brenną zginął pod końskimi kopytami.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Trzy serca czerwone w polu złotym - zauważył. - Z tego wynika, żeście Aubry. W głowie tarczy lambel o trzech zębach, a zatem musicie być pierworodnym synem Anzelma Aubry'ego. Rodzica waszego dobrze znam, panie rycerzu.


Chrzest ognia, str.

W całej swej siedemnastoletniej naiwności kornet Aubry mniemał (...)


Pani Jeziora, str.
Aubry wykręcił się na siodle i ciął na odlew. Z głowy Nilfgaardczyka odleciał spory owłosiony fragment, on sam runął na ziemię. W tym samym momencie kornet też dostał czymś w głowę i spadł z kulbaki. Tłok sprawił, że nie od razu znalazł się na dole, przez kilka sekund wisiał, wrzeszcząc cienko, między niebem, ziemią a bokami dwóch koni. Ale choć po gardło najadł się strachu, bólu zakosztować nie zdążył. Gdy spadł, podkute kopyta prawie natychmiast zmiażdżyły mu czaszkę.
Pani Jeziora, str. ?