Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Aubry (kornet)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
herb młodego Aubry

Aubry - siedemnastoletni, najmłodszy syn Anzelma Aubry, kornet temerski. Brał udział w wojnie przeciwko Nilfgaardowi. W bitwie pod Brenną zginął pod końskimi kopytami.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Trzy serca czerwone w polu złotym - zauważył. - Z tego wynika, żeście Aubry. W głowie tarczy lambel o trzech zębach, a zatem musicie być pierworodnym synem Anzelma Aubry'ego. Rodzica waszego dobrze znam, panie rycerzu.


Chrzest ognia, str.

W całej swej siedemnastoletniej naiwności kornet Aubry mniemał (...)


Pani Jeziora, str.
Aubry wykręcił się na siodle i ciął na odlew. Z głowy Nilfgaardczyka odleciał spory owłosiony fragment, on sam runął na ziemię. W tym samym momencie kornet też dostał czymś w głowę i spadł z kulbaki. Tłok sprawił, że nie od razu znalazł się na dole, przez kilka sekund wisiał, wrzeszcząc cienko, między niebem, ziemią a bokami dwóch koni. Ale choć po gardło najadł się strachu, bólu zakosztować nie zdążył. Gdy spadł, podkute kopyta prawie natychmiast zmiażdżyły mu czaszkę.
Pani Jeziora, str. ?