Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Anséis

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Anséis
Anséis 6.png
Anséis
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Blond
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Książę Lyrii i Rivii
Narodowość
Lyria i Rivia
Profesja
Rycerz
Rodzina
Meve (matka)
Reginald (ojciec)
Vilem (brat)

Anséis - książę Lyrii i Rivii, syn królowej Meve i króla Reginalda , brat Vilema.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Był synem królowej Lyrii i Rivii Meve. Według niej był głupszy od ojca i nie miał predyspozycji ani inklinacji do rządzenia. Nie wiedziała, co się dzieje z nim i jego bratem .

Gry[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3: Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Bierze udział w turnieju rycerskim w Toussaint, w czasie którego nosi barwy swojego kraju - pięciodzielna tarcza z czarnym orłem na złotym polu po środku, w pierwszym i czwartym polu trzy kroczące lwy na polu lazurowym i w polu drugim i trzecim trzy czerwone rauty na białym polu.

Z listu od królowej-matki znalezionego w namiocie księcia można dowiedzieć się, że Anséis jest kapryśnym dzieckiem. Nie słucha się matki i żąda, aby ta kupowała mu nowe konie, zbroje i miecze. Królowa kiedyś mu ulegała, ale teraz w związku z jego zachowaniem Meve postanowiła nie dawać mu comiesięcznego kieszonkowego.

Geralt spotyka go przed drugą konkurencją polegającą na jeździe konnej. Jeżeli wiedźmin bierze udział w turnieju pod własnym nazwiskiem Anséis oskarża go o zdradę i dezercję z armii podczas II wojny w Nilfgaardem. Mówi, że Geralt nie zasługuje na miano bycia rycerzem. Wkrótce wyzywa Białego Wilka na konny pojedynek. Po wygranej walce wiedźmin może mu powiedzieć, że uciekł z armii, aby ratować komuś życie. Anséis bierze to za złożone komuś sekretne śluby, których Geralt nie chce nikomu zdradzić i wybacza wiedźminowi. Mimo to podczas trzeciej konkurencji turniejowej nie odnosi się do Białego Wilka przychylnie. Zostaje kapitanem ekipy uosabiającej siły Toussaint w walkach z grasantami. Podczas walk drużynowych poucza Geralta, że ten, jako nieznający sztuki rycerskiej, powinien zostać z tyłu i nie przeszkadzać pozostałym rycerzom.

W beauclairskiej winiarni Żmija i Rubin można znaleźć dwa listy - list od księcia Anséisa do Carthii van Cantenoraz list od Fringilli Vigo do Carthii. Wynika z nich, że książę podczas swojej obecności w Toussaint spotkał Cantarellę, która przedstawiła mu się swoim prawdziwym imieniem. Młody chłopak szybko zakochał się w pięknej nilfgaardce, ale ta wkrótce wyjechała zostawiając go w rozpaczy. Anséis nie wiedział, że Carthia jest szpiegiem działającym na polecenie Loży, a czarodziejki kazały jej zbliżyć się do niego, gdyż miały wobec księcia tajne plany. Ostatecznie czarodziejki zmieniły swoje zamiary i pozwoliły Carthii bez słowa porzucić Anséisa.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści[edytuj | edytuj kod]

Anséis nie pojawia się bezpośrednio w grze. Wspomniany jest jedynie podczas rozmowy królowej Meve oraz Raynarda Odo, w trakcie której matka królewicza zastanawia się czy ten nie nadawałby się lepiej do władania państwem niźli jego brat, jak i następca tronu, książę Vilem.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Zadanie[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i Inne Informacje[edytuj | edytuj kod]