Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Andres Vierny

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Andres Vierny - Nordling z oddziału Skellena. Pochodzi z Redanii. Posługuje się nadziakiem. Podczas pościugu Ciri w Stojeziorach odłącza się z grupy Skellena razem z Kenną, Tilem i Dufficeyem. Poniósł śmierć, jednak przyczyny jej są nieznane.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Andres Vierny, Nordling z Redanii, rezun. Stigward, pirat, renegat ze Skellige. Dede Vargas, diabeł wie, skąd pochodzący, zawodowy morderca. Kabemik Turent, morderca z zamiłowania.


Wieża Jaskółki, str. ??

- A ja nie chwytam tego rozumem - przyznał się z tyłu Andres Vierny. - Podobnież czarownika jakiegoś mieliśmy tropić, po temu przecie nam czujną dali, Selborne Kenne tu obecną.


Wieża Jaskółki, str. ??

Chloe Stitz syknęła wściekle, dłonie Frippa i Vargasa popełzły ku rękojeściom, Andres Vierny oparł pięść o wiszący na udzie nadziak. Neratin Ceka nie poruszył się, twarz nie drgnęła mu nawet.


Wieża Jaskółki, str. ??

Dufficey Kriel, Neratin Ceka, Chloe Stitz, Andres Vierny, Til Echrade... Żadne już nie żyje, prosze trybunału...


Wieża Jaskółki, str. 113