Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Anais La Valette

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Anais La Valette

Anais La Valette [czyt. anais la walet] - postać występująca jedynie w grze "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" (w sadze nie wiadomo nic o dzieciach króla Foltesta prócz Addy). Córka Marii Luizy La Valette i króla Temerii. Siostra Bussy'iego i przyrodnia siostra Arjana oraz Addy Białej.

Po zamachu na jej ojca i zagadkowej śmierci brata zostaje jedyną z ważniejszych pretendentów do tronu Temerii.

Ścieżka Roche'a[edytuj | edytuj kod]

Po zagadkowej śmierci brata Anais zostaje uprowadzona przez nieznanego sprawcę.

Maria Luiza (lub Arjan) zwraca się do Radowida z prośbą o pomoc. Władca zgadza się, lecz po odkryciu, że za sprawą stoi Detmold okazuje się, że ma związane ręce. Jedynym ratunkiem dla przyszłej władczyni Temerii okazują się Vernon Roche i Geralt. A sama Anais staje się ważną kartą przetargową w spotkaniu w Loc Muinne.

Geralt pomaga Roche'owi znaleźć Anais (Kości z Kości)

Geralt pozwala Roche'owi by oddał Anais Radowidowi
Adda Biała nie żyje:
Radowid planuje ożenić się z Anais, gdy ta osiągnie odpowiedni wiek i tym samym połączyć dwa królestwa.
Adda Biała żyje:
Radowid obiecuje zaopiekować się Anais do czasu gdy dziewczynka nie osiągnie odpowiedniego wieku.
Geralt przekonuje Roche'a by oddał Anais Natalisowi
Natalis dalej pełni rolę interrexa (z łac. między król) a Anais zostaje żywym symbolem zjednoczonej Temerii. Dziewczynka najprawdopodobniej zasiądzie na temerskim tronie po osiągnięciu odpowiedniego wieku.
  • Po oddaniu dziewczynki Natalisowi, ów żołnierz próbował uspokoić ją dając jej lalkę. Anais odmawia podarunku, żądając broni dzięki której mogłaby pomścić swojego ojca. Roche w odpowiedzi wręcza jej swój najlepszy sztylet obiecując, że gdy wróci, to nauczy ją samoobrony.

Geralt ratuje Triss Merigold (Gdzie jest Triss Merigold?)

Vernon zmuszony jest ratować Anais na własną rękę, co skutkuje ucieczką Detmolda i wyjęciem Roche'a spod prawa. Po namowie Triss, kapitan Niebieskich Pasów postanawia ukryć się wraz z córką Foltesta i oczekiwać na dogodniejsze dla ich obu czasy.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Król Foltest i baronowa La Valette ukrywali z początku fakt, iż władca Temerii jest jej biologicznym ojcem.
  • Została uprowadzona przez ludzi hrabiego Maravela, który współpracuje z Nilfgaardem, a nastepnie przekazana Keadweńczykom (z polecenia Nilfgaardu).
  • Od początku Anais zachowuje się przyjaźnie w stosunku do ojca, tuż przed jego śmiercią nawet macha do niego.
  • Anais widziała morderstwo Foltesta, przez przypadek zauważyła je wyglądając zza rogu. Dzięki temu, mogłaby poręczyć za Geralta, ale zapewne nikt się jej nie pytał, czy widziała mordercę.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]