Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Amos var Ypsis

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ciało Amosa.png

Amos var Ypsis - czarodziej wspomniany w zadaniu Ostatnie życzenie.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

W cesarskiej bibliotece została znaleziona jego księga. Czarodziej był specjalistą od geniuszy, sam okiełznał D'jinna - w swoich notatkach skrupulatnie opisał jak go spętał i czerpał energię z mocy. Któregoś dnia wypłynął na Skellige , a słuch po nim zaginął. Zmarł, zanim wypowiedział ostatnie życzenie. Stało się to podczas sztormu w pobliżu Hindersfjall. Mężczyzna prawdopodobnie zażyczył sobie, aby istota zabrała go gdziekolwiek, choćby na szczyt góry. Okręt złamał się w pół. Jedna część opadła na dno, druga wylądowała na ośnieżonym szczycie. Według analizy miejsca dokonanej przez Geralta, maga wyrzuciło z butów, zaś spadająca półka przygniotła nieszczęśnika w jego własnej kajucie. Pieczęć służąca do okiełznania geniusza złamała się. Połowa spoczywała na dnie, a połowa na górze, na którą się teleportował.

Galeria[edytuj | edytuj kod]