Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Alghul

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Alghul
Bestiary Alghoul full.png
Szczegóły
Rodzaj
Trupojadom
Występowanie
Alghule pojawiają w starych nekropoliach i kryptach oraz na cmentarzu
Odporności
Są niewrażliwe na zwykłe trucizny
Podatności
Wrażliwe na srebro; przeciw alghulom najskuteczniejszy jest Styl Silny; walcząc z hordą alghuli, najbardziej doświadczeni wiedźmini wykorzystują Styl Grupowy
Taktyka
Próbują powalić ofiarę i pożreć ją żywcem
Składniki alchemiczne
trupi jad
biały ocet
szpik alghula

Alghul - Spokrewniony z Ghulem. Silniejszy i mocniejszy. Walka z zastosowaniem stylu Silnego.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

Alghulami nazywa się te ghule, które pożerały zwłoki przez lata, a potem tak rozsmakowały się w ludzkim mięsie, że zaczęły atakować żywych i zjadać ich ciepłe jeszcze ciała. Stworzenia te widuje się w kryptach i na pobojowiskach, często w otoczeniu ghuli. Prości ludzie nie dostrzegają różnic między trupojadami - w przeciwieństwie do wiedźminów, którzy wiedzą, że alghul jest bardziej agresywnym i wymagającym przeciwnikiem.

Galeria[edytuj | edytuj kod]