Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Alba

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
chorągiew dywizji

Alba - dywizja wchodząca w skład III Armii Nilfgaardzkiej. Jego nazwa wywodzi się prawdopodobnie z rzeki płynącej przez Cesarstwo.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- ...oraz III Armię, dowodzoną przez generała lejtnanta Rhetza de Mellis-Stoke. W skład IV Armii Konnej, liczącej dwadzieścia z górą tysięcy żołnierza, wchodziły: dywizja "Venendal", dywizja "Magne", dywizja "Frundsberg", II Brygada Vicovarska, VII Brygada Daerlańska oraz brygady "Nauzicaa" i "Vrihedd". W skład III Armii wchodziły: dywizja "Alba", dywizja "Deithwen" oraz... hmmm... oraz dywizja


Pani Jeziora, str. ??

Ciekawostki i inne informacje:[edytuj | edytuj kod]

  • "wyraz "alba" znaczy po łacinie "biała", jednak najprawdopodobniej Andrzej Sapkowski chciał nawiązać do księcia Frederico Alvarez de Toledo de Alba (zm. 1585), hiszpańskiego wielkorządcy Niderlandów i ich okrutnego pacyfikatora w czasie "wojny osiemdziesięcioletniej" tj. wojny Niderlandów o niepodległość" Grzegorz Skrukwa