Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Aerondight

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

Aerondight
Weapons Aerondight small.png
Aerondight
Opis
Typ
Miecz srebrny
Efekty
Obrażenia + 60%

Atak + 10%
Szansa na efekt krytyczny:

ID
it_svswd_005

Najlepszy srebrny miecz w grze. Przed Geraltem należał do wielkiego bohatera (nie wiadomo kogo) i przez wieki przeleżał w głębinach. Zostaje dany Geraltowi po tym, jak stanął po stronie Pani Jeziora w zadaniu "Kręgi na wodzie", w którym musiał rozstrzygnąć spór wieśniaków z wioski Odmęty i vodyanoi. Były do wyboru trzy drogi: wieśniacy, vodyanoi i droga Pani Jeziora. Jeżeli Geralt (gracz) wybrał Panią Jeziora, czyli zakończenie sporu w pokojowej atmosferze, mógł dostać Aerondight. W Wiedźminie 2 też występuje, ale tylko jeśli ktoś importował zapis z poprzedniej części gry, gdzie miał go na plecach po zabiciu Wielkiego Mistrza Zakonu Płonącej Róży, Jakuba de Aldersberga.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Według arturiańskich legend, miecz Aerondight był własnością rycerza Lancelota

Geralt being knighted by the Lady of the Lake

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]

Aerondight
Tw2 weapon aerondight.png
Miecz srebrny
Opis
Kategoria
Magiczny
Rodzaj
Miecz srebrny
Efecty
Obrażenia 11 – 18
Krwawienie +5%
Sloty
3
Źródło
importowane z oryginalnej gry
Kupno
403 oreny
Sprzedaż
17 oreny
Waga
waga 9