Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Aen Elle

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Aen Elle.png

Aen Elle (ze st. Lud Olch), Starszy Lud - frakcja elfów spokrewniona z Aen Seidhe - elfami bytującymi w innym świecie.

Historia i kultura[edytuj | edytuj kod]

Władcą Ludu Olch był Auberon Muircetach. Aen Elle dokonały w okresie Koniunkcji Sfer ewakuacji do innego świata, do którego trafiła Ciri wchodząc do Wieży Jaskółki. Dokonały tego za pomocą Ard Gaeth - Wrót Światów. Podjęły taką decyzję, kierując się przepowiednią Itliny, mówiącą o zagładzie Kontynentu w wyniku gwałtownych zmian klimatycznych prowadzących do ochłodzenia klimatu i przesunięcia granicy wiecznej zmarzliny na południe. Zatraciły jednakże tę umiejętność, wraz z zagubieniem genu Starszej Krwi. To dlatego pragnęły za wszelką cenę odnaleźć Ciri, gdyż wierzyły, że jej dziecko znowu będzie mieć umiejętności potrzebne do ponownego otwarcia Wrót i ewakuacji pozostałych w świecie Wiedźmina elfów, zanim nastąpi zagłada Kontynentu.

W świecie Aen Elle żyły jednorożce, które toczyły nieustającą wojnę z elfami. W praktyce Aen Elle mieszkały w miastach otoczonych specjalnym polem siłowym, czymś na kształt geosfery, chroniących ich przed otoczeniem. Niewolniczo służyli im ludzie, stanowiący resztki pierwotnie zamieszkujących ów świat ludzi, bądź więźniów porwanych przez Dziki Gon, będący specjalnym oddziałem Eredina.

Lud Olch posługiwał się językiem nazywanym ellylon. Różnił się on nieco od hen llinge używanego przez Aen Seidhe.

Znane elfy Aen Elle[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]