Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Abelard

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
W2 SS Abelard z Hagge.png

Abelard z Hagge - to absolwent Kaedweńskiej Akademii Magii w Ban Ard, pojawia się w intrze do gry Wiedźmin 2, towarzysząc Demawendowi z Aedirn podczas jego rejsu po Pontarze.

Nie jest powiedziane wprost, co owy czarodziej robił u boku króla Aedirn (może jest to nadworny mag króla, jednak Demawend wykazywał niechęci w stosunku do magów). Prawdopodobnie był jedynie towarzyszem na statku. W dalszej części widzimy jak tworzypole siłowe - ochraniające dwóch żołnierzy, króla i łucznika. Okazuje się, że jest to zamach na króla. Letho wyłania się z kryjówki i zabija łucznika i dwóch żołnierzy. Abelard pada od zamaszystego ciosu Letho.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]