Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Abaia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Abaia

Tw3 journal abaya locked.png

Tw3 journal abaya.png

Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Boss
Tak
Odmiany
Baba wodna
Wodnica
Występowanie
underwater cave off Port pod Kaer Trolde
Podatności
Północny Wiatr
Olej przeciw trupojadom
Znak Quen
Znak Igni
Składniki
Mutagen z baby wodnej
Ząb baby wodnej
Dodatkowe
Trofeum z baby wodnej
Gwiazda Dzienna

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Zatoka przy zamku Kaer Trolde owiana była złą sławą. Rybakom, którzy zarzucali tam sieci, zdarzało się nie wracać z połowów. Coś ściągało wioślarzy za burtę drakkarów, wywracało łodzie. Miejscowi o wszystkie te problemy obwiniali diabły morskie – jak na Skellige nazywa się utopce. Prawda okazała się jednak znacznie gorsza.

W pieczarach pod klifami Kjerag miała leże baba wodna. Stara, doświadczona sztuka. O potężnych pazurach, które przełamią każdą gardę. Potrafiąca oślepić atakiem z dystansu, rozszarpać błyskawicznym kontratakiem. W starciu z nią przydadzą się Znaki – Yrden, żeby ją spowolnić, i Quen, żeby ochronić się przed jej ciosami. A także duża doza szczęścia.
Całe szczęście, wiedźmin miał w zanadrzu kilka sztuczek. Maskując swój zapach, był w stanie zaskoczyć potwora z zatoki – a następnie go zgładzić.