Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Żalnica

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Żalnica

Tw3 journal mourntart locked.png

Tw3 journal mourntart.png

Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Boss
Tak
Odmiany
Baba cmentarna
Występowanie
Wieś Zalipie
Podatności
Czarna Krew
Olej przeciw trupojadom
Znak Yrden
Znak Quen
Składniki
Mutagen z baby cmentarnej
Ucho baby cmentarnej
Kość potwora
Szpon potwora
Dodatkowe
Trofeum z baby cmentarnej
Addan Deith
Złodziej, zabrał czaszki... Moje czaszki. Niech wykopie własne...
― Żalnica, Wiedźmin 3


Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Coś tu się gotuje. To chyba... kość udowa dziecka.
– Geralt z Rivii
Choć baby cmentarne atakują czasem ludzi, żywią się zwykle padliną wygrzebaną z mogił. Niektóre jednak z czasem stają się coraz bardziej śmiałe i bezczelne – w końcu zakradają się do chat, porywają dzieci i zabijają starców. Taki właśnie potwór zaczął dręczyć mieszkańców Zalipia.

Wiedźmin wiedział, że starcie z tym potworem będzie wymagające – że będzie musiał wystrzegać się potężnych pazurów, za pomocą których baba cmentarna potrafi przełamać każdą gardę, i długiego, jadowitego języka. Zdawał sobie też sprawę, że jej ataki będą tak szybkie, że nawet jego wzmocniony mutacjami refleks może się okazać niedostateczny – i że w związku z tym przyjdzie mu posiłkować się Znakiem Yrden.
Co było dalej, nietrudno zgadnąć. Baba cmentarna dokonała żywota na tym samym żalniku, który dotąd służył jej za żerowisko – a jej truchło zakopano w mogile, którą sama rozgrzebała.

Filmy[edytuj | edytuj kod]