Łup Łup

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Łup Łup

Tw3 journal whamawham locked.png

Tw3 journal whamawham.png

Szczegóły
Rodzaj
Ogrowate
Boss
Tak
Odmiany
Troll skalny
Występowanie
cave near Blandare
Odporności
most physical attacks
Podatności
Olej przeciw ogrowatym
Znak Quen
Składniki
Skóra trolla
Mutagen z trolla
Trofeum z trolla

Zadania

Bestiariusz

Weszli w dom. Ja mówię, człeki won. A oni łup, łup w moje kamienie. To i ja łup!
– Łup Łup
Skalne trolle wydają się powolne, głupie, ospałe. Łatwo je zlekceważyć. Jeszcze łatwiej zaś – rozwścieczyć. Wtedy najlepiej wziąć nogi za pas, bo rozjuszony troll jest niezwykle groźnym przeciwnikiem. Nie inaczej było w przypadku owianego złą sławą Łup Łupa. Każdy jego cios był jak uderzenie taranem – w starciu z nim należy więc albo stosować uniki, albo korzystać ze Znaku Quen. Twarda skóra czyni tego trolla wytrzymałym na razy – zwłaszcza te zadane od tyłu, bowiem pancerz na plecach ma najgrubszy. Szansę na zwycięstwo należy zaś upatrywać w tym, że, podobnie jak inne trolle, jest dość powolny – a przez to szczególnie podatny na działanie Znaku Yrden.
O tym, jak groźne potrafią być trolle, przekonali się dobitnie skelligijscy górnicy. Zignorowawszy ostrzeżenia, zaczęli kuć ściany bogatej w srebro pieczary, którą potwór obrał za swoją siedzibę. Zginęli wkrótce potem – zmiażdżeni bądź rozszarpani na kawałki.
If Geralt kills Łup Łup:
Być może racja była po stronie trolla – ale wiedźmini nie rozsądzają sporów. Wiedźmini zabijają potwory.
If Geralt spares Łup Łup:
Tym razem racja była po stronie trolla – nawet zabójca potworów to przyznał.

Uwaga

The only way to reason with the troll is to avoid getting killed during the first few rounds of his attack. He will then switch from hostile to friendly mode.